, je mozog skutočne zapojený, aby bol optimistický a akceptoval pozitívne správanie? Pravdepodobne áno, podľa nedávnej výskumnej štúdie na Oxfordskej univerzite.

Veda optimizmu

Vedci z Oxfordského centra pre praktickú MRI mozgu vytvorili mapu konektivity mozgu založenú na údajoch od 461 ľudí. Cieľom bolo presne zistiť, ako regióny mozgu komunikujú, ako aj v prípade, že by sa vzorce mohli prirovnať do 280 identifikovateľných správaní a demografie.

Vedci skutočne objavili spojenie medzi mozgovými spojeniami, ako aj vzormi správania. Môžete veriť, že nervová komunikácia leží pozdĺž osi; Výskumná štúdia ukázala, že konektivita na opačných koncoch spektra koreluje s mimoriadne konkrétnym správaním a demografickými údajmi.

Tí, ktorí majú konektivitu na jednej strane osi, sa zvyčajne skóroval vyššie v klasicky pozitívnom správaní, ako je slovná zásoba, spokojnosť pamäte, príjem a vzdelávanie. Tí, ktorí boli na druhom konci stupnice, dosiahli vyššie skóre vo všeobecne nepriaznivom správaní, ako je porušovanie pravidiel, zneužívanie zloženia, zlý spánok a hnev. Zaujímavé, hm?

Vedci zistili, že výsledky v tejto výskumnej štúdii boli dosť podobné koncepcii „všeobecného spravodajského faktora“, teórie, ktorá predpokladá, že aspekty inteligencie sú vzájomne prepojené; Ak dosiahnete vysoké skóre v jednom type inteligencie, pravdepodobne v ostatných dosiahnete vysoké skóre. Ak sa na to pozriete z pohľadu na pozitivitu a optimizmus, vyzeralo by to niečo také: ak sa zapájate do jedného pozitívneho správania, existuje solídna možnosť, že sa budete venovať aj iným.

Ako byť oveľa optimistickejší

Stále existuje veľa, čo vedci nechápu o funkcii mozgu v správaní, avšak tieto výsledky naznačujú, že pozitivita môže byť nákazlivá a prepletená – tak optimistickejšia a produktívnejšia vec, ktorú môžete urobiť, oveľa lepšie Váš život bude celkovo. Je to trochu efekt snehovej gule.

Ak chcete začať s optimizmovým premietaním, vyskúšajte týchto päť návrhov pozitivity od psychológa, ako aj poradcu Karly Ivankovich, PhD, doplnkového profesora psychológie na University of Illinois Springfield. Najlepšia časť? Každý môže vytiahnuť všetkých päť.

1. Spať viac

Získajte svojich sedem až osem hodín. Groggy myseľ vás môže predstaviť do chudobného dňa, pretože sa pravdepodobne budete cítiť pomalý, vyčerpaný a náladový – a dokonca aj posadnuté, uvádza Ivankovich. „Odstránená hlava umožňuje menší zmätok,“ vysvetľuje. „Nedostatok spánku vedie k procesu zvaného Ruminácia, ktorý vedie k tomu, že niekto posadne problémy alebo obavy.“ Tento proces prebiehania vedie k tomu, čo Ivanovich telefón nazýva „katastrofická, kde sa čokoľvek vo vašom živote stáva zlým“. Nezosilňujte negatív. Len dostatočne spánok.

2. Reštrukturalizovať svoje myšlienky

Nemusíte vidieť odborníka na vytiahnutie tejto techniky, ktorá sa zvyčajne používa pri kognitívnej behaviorálnej terapii. “Môžete urobiť niečo, čo sa nazýva verené reštrukturalizácii,” hovorí Ivankovich. „V tomto procese uznávate kognitívne skreslenie – nepriaznivé alebo iracionálne myslenie – a nahradíte ho vhodnou myšlienkou.“ Napríklad môžete začať cítiť zášť, že váš spolupracovník nepremieňa svoju prácu včas. S vernou reštrukturalizáciou sa na ňu môžete pozrieť inak-možno sa zmení na oveľa celkovejšiu a komplexnú správu, ako aj tento mini-break vám poskytne čas na preskočenie vašej ďalšej práce alebo dôjdu na kávu. „Časom i praxou je možné to urobiť okamžite bez toho, aby sme museli presmerovať verný proces,“ uvádza Ivankovich.

3. Trochu sa smej

Zavolajte svojho najzábavnejšieho priateľa. Kúpte si komédiu na Netflixe. Len sa veľmi smejte, uvádza Ivankovich. „Smiech uvoľňuje hormóny, ktoré znižujú napätie a zvyšujú schopnosť tela odolať chorobe,“ vysvetľuje. „Keď sa cítime lepšie, sme šťastnejší a oveľa optimistickejší. Každý deň by mal začať s humorom. “ Vyhľadajte chvíle skoro v deň, v ktorom sa môžete viac smiať, alebo sa ich smiať.

4. Cvičte často

Choďte na dlhú prechádzku, zasiahnite triedu kickboxu alebo choďte na jogu. Záleží na pohybe. „Výskum ukazuje, že tí, ktorí cvičia rutinne, majú tendenciu byť oveľa optimistickejší ako ich rovesníci, ktorí nie sú takí aktívni,“ vysvetľuje Ivankovich. Uvoľňovaním napätých hormónov, ako je kortizol, a zároveň zvyšuje pozitívne hormóny, podobne ako endorfíny, „si užijete menšie napätie, ktoré súvisí s vyšším vnímaním šťastia a zlepšenej nálady,“ uvádza Ivankovich. V každodennom vyjadrení je cvičenie v podstate bránou za to, že sa stane hlavným optimistom.

5. Stanovte rovnako ako eliminujte toxicitu

Je typické mať jedného kamaráta v skupine, ktorý znižuje náladu truchlivým prístupom, alebo má tendenciu premiešať hrniec a vyrábať drámu. Zamyslite sa nad hodnotením ľudí vo vašom živote, ako ajvystrihnite toxické vplyvy. “Negatívni ľudia majú postoje, ktoré môžu byť nákazlivé a skutočne z vás vysávajú život,” uvádza Ivankovich. „Musíte si vybrať svoje vlastné šťastie. S tým motivujem klientov, aby sa zaoberali ich problémami a nenechali ich, aby ich vyhodnotili, “hovorí.

Dúfajme, že môžete uznať nepriaznivé vplyvy priateľa, ktoré nie sú realitou. Ak nie, náklady na menej času udržiavanie tejto osoby je najlepšie – a byť neustále pozitívnou existenciou, keď sa s nimi stretnete, môže pomôcť ich nálade, ako aj náladu skupiny ako celku. “Negativita môže zakaliť váš úsudok, pretože uveríte, že veci sú horšie, ako sú, a tiež obmedzte vašu schopnosť vidieť skvelých v čokoľvek.”

Vašou úlohou je uznať realitu, byť aktívni o deštruktívnych myšlienkach, ako aj o vplyvoch, akceptovať pozitívne správanie, ako aj vyžarovať svetlo pre ostatných. Majte na pamäti, že byť optimista je jednoduchší, ako si myslíte.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali využívať na diagnostiku alebo liečenie problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Jenna Birch

Jenna Birch je zdravie a wellness, ako aj novinárka života. Písala okrem iného pre webové a tlačové predajne ako Cosmopolitan, O, Psychology Today, Self, Women’s Health and Wellness, ako aj zdravie mužov. Je publicistka pre spoločnosť Yahoo, ako aj autorka spoločnosti Like Space (január 2018, Grand Central Life & Style), vedecký sprievodca pre súčasné ženy, ktoré navigujú dnešné náročné datovanie. Alum University of Michigan, Jenna stále žije v Ann Arbor, MI.

Leave a Reply

Your email address will not be published.