, chápete, že musíte používať opaľovací krém každý deň. V skutočnosti to musíte znovu požiadať o to, aby ste ho znovu požiadali niekoľkokrát denne, každý deň, aby ste sa zaistili proti vystaveniu škodlivému UV slnečnému žiareniu alebo ultrafialovému žiareniu. Možnosti ste už počuli o tých chudobných chlapcoch. Tiež si s najväčšou pravdepodobnosťou uvedomujete, že opaľovací krém je okrem rakoviny kože rozhodujúcim nástrojom pri zastavení spálenia slnka, predčasného starnutia a poškodenia kože. Chápete však, čo skutočne znamená mätúca terminológia na slnečnom kréme? S najväčšou pravdepodobnosťou nie – a nanešťastie sa môžete pripojiť k klubu.

Výskumná štúdia uverejnená v časopise Journal of American Medical Association Dermatology alebo JAMA dermatológia odhalila, že menej ako polovica jej účastníkov – všetci jednotlivci na dermatologickej klinike – „pochopili význam hodnoty SPF“, ktorá sa zobrazuje na typických štítkoch s opaľovacím krémom. Prečo je to taký rozsiahly problém? Jedným z dôvodov, prečo je veľa ľudí zmätených, pokiaľ ide o to, ako presne primerane skontrolovať štítky s opaľovacím krémom, je to, že pred menej ako 10 rokmi vyzerali oveľa inak.

Vo februári 2019 Správa americkej správy potravín a liekov (FDA) postúpila nové navrhované usmernenia, aby sa ubezpečila, že zlepšená bezpečnosť a efektívnosť výrobkov na opaľovací krém, vrátane dopytu, že „opaľovacie krémy s hodnotou SPF 15 alebo vyššou ochrana. “ Našťastie navrhli aj nové požiadavky na označenie produktov s opaľovacím krémom, vrátane revidovaných štýlov pre výkazy SPF, širokospektrálne a vodné odpory. Prečo? Uhádli ste to – aby ste spotrebiteľom oveľa ľahšie pochopili.

Medzitým, vzhľadom na to, že prijímanie informovaných rozhodnutí, keď sa týka výberu ideálneho slnečného žiarenia, je oveľa dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, presne tu môžete zostať informovaní. Pokračujte v čítaní pre niektoré zásadné podmienky, ktoré požadujete, aby ste pochopili pred výberom ďalšej fľaše vecí, či už je to pre každodenné využitie alebo keď zasiahnete svoju komunitnú pláž, bazén alebo BBQ.

SPF, ako aj širokospektrálny (regulovaný FDA)

Veľa často chápaných pojmov, keď sa týka opaľovacieho krému, musí byť „SPF“, čo znamená „bezpečnostný faktor spálenia odpálenia“. V podstate to, aké postupy SPF je presne to, ako dobre vás môže konkrétny krém na opaľovanie zaistiť pred spálením. A čo číslo, ktoré s tým vyhovuje? Americká akadémia dermatológie nám hovorí, že toto číslo sa týka presne toho, koľko svetla UV-B-alebo horiace lúče-sa môže odfiltrovať.

Dokonca aj pred 8 rokmi neexistoval dôraz na bezpečnosť širokospektrálnej bezpečnosti. Vzhľadom na to, že FDA v roku 2011 odhalila nové pokyny, ktoré načrtávajú požiadavku, aby štítky na opaľovací krém zdôraznili bezpečnosť proti UV-A (ultrafialové A alebo starnutie), ako aj UV-B (ultrafialové B alebo Burning). Rovnako chápaný ako ochrana širokospektrálnej ochrany, tento rozhodujúci termín spolu s SPF pochádza z týchto stále nových štandardov vytvorených FDA.

Dnes sú „SPF“, „širokospektrálne“, „aktívne zložky“, ako aj „vodotesné“ jediné výrazy na trhu, ktoré sú regulované FDA. Tí, ktorí si želajú byť informovaní spotrebitelia, musia mať na pamäti, že čokoľvek, čo ste skontrolovali na štítku s opaľovacím krémom, je vytlačené podľa uváženia výrobcu. Musíte tiež pochopiť, že špecialisti na pokožku navrhujú využívanie opaľovacích krémov s počtom SPF 30 alebo vyšším.

Účinné látky: Fyzikálne verzus chemické (regulované FDA)

Zaujíma vás, aký typ opaľovacích krémov by odporučil dermatológ? „Vždy je oveľa lepšie využívať fyzické blokujúce opaľovací krém,“ uvádza dermatológ s certifikovanou radou Caren Campbell, MD, FAAD (člen Americkej akadémie dermatológie). „Dôvod, prečo sú títo práca, ideálne preč. Nemusíte ich aplikovať 15 až 30 minút pred odchodom. Chemické krémy na opaľovanie, ktoré sa dajú na začiatku, je dlhá doba. Minerálne (alebo fyzické) krémy sú tiež oveľa lepšie v tom, že sa zaisťujú pred širším spektrom lúčov-infračervené modré svetlo z obrazoviek, ako aj iba širšie spektrum UV-A-A-A , ktoré sú vaše starnúce lúče, ako aj UV-B, ktoré sú vaše horiace lúče. “

V opaľovacích krhoch sú dva druhy aktívnych komponentov: fyzikálne, tiež nazývané minerálne, ako aj chemické. Fyzikálne zložky, ako je oxid zinočnatého, ako aj oxid titaničitý, sa nezaoberú do pokožky, namiesto toho zostávajú na nej a aktívne pracujú na tom, aby sa tieto škodlivé UV lúče odvrátili ako ochranný alebo fyzický bariér (odtiaľ názov ). To je dôvod, prečo vaša pokožka môže pri nanášaní zinku na pláži vyzerať dobre, trochu pastvou. Vyskytuje sa však aj jedinou zložkou v opaľovacom kréme, ktorá sa môže zaistiť proti UV-B, ako aj proti lúčom UV-A. Opäť je tu táto „širokospektrálna“ bezpečnosť!

Na druhej strane chemické prísady – napríklad oxybenzón, oktinoxát, avobenzón a benzofenón – pracujú tak, že sa ujali UV lúče, čo ich zase bránilo preniknúť do pokožky.

S tak veľkým odlišnýmTyp opaľovacích krémov na trhu – SPRAY, voskové tyčinky, krémy, gély, ako aj ďalšie – sa môže cítiť ohromujúce, aby sa vybrali ideálne. “Po prvé, ako predovšetkým chcem, aby ľudia využívali opaľovací krém,” uvádza Dr. Campbell. „Je mi jedno, aký automobil prichádza, pokiaľ ho budú využívať. Moja preferencia je však krém. Na zakrytie celého tela vyžaduje výstrekové poháre plné opaľovacích krémov. Budete vyžadovať, aby ste sa znovu prihlásili každé 2 hodiny; Okrem toho, aj keď štítok uvádza „odolné voči vode“, musíte sa znova prihlásiť, ak sa potíte alebo plávate. “

Vodotesné (regulované FDA) verzus šport

Plavci, pláží, ako aj mimo milovníkov tréningu musia mať na pamäti, že žiadny opaľovací krém nie je vodotesný. Áno, skontrolovali ste toto právo: neexistuje nič ako vodotesný opaľovací krém! A aby sa ešte jeden mýtus s opaľovacím krémom, pojem „vodotesný“ presne nenaznačuje, čo si myslíte, že to znamená. Pokyny FDA v skutočnosti špecifikujú, že „nároky na odolnosť proti vode, počas 40 alebo 80 minút, presne povedzte, koľko času môžete očakávať, že pri plávaní alebo potích získate identifikovanú úroveň bezpečnosti SPF.“ Opäť, potom, budete vyžadovať opätovné podanie.

FDA reguluje „opaľovacie krémy odolné voči vode prostredníctvom tohto základného, ale účinného testu: tým, že sa subjekt uplatňuje, ako aj striedanie medzi namočením, ako aj vysušením, v nákupe na testovanie, či alebo nie Opaľovací krém zostáva rovnako ako efektívny.

Na druhej strane pojem „šport“ nie je regulovaný FDA. Takže ak pochopíte, že sa budete zaoberať spotenými vonkajšími aktivitami, Sunblock odolný voči vode je skutočne vaša najlepšia stávka. Podľa Dr. Campbella je možnosťou výrobcu zahrnúť „šport“ na štítok čisto brandingovým krokom. „Bohužiaľ, vo svete starostlivosti o pleť, z väčšej časti nie sú veci regulované FDA. Opaľovací krém je jeho vlastná špeciálna vec, kde FDA je oveľa viac zapojená, “zdôrazňuje.

Prirodzený alebo netoxický

Toto je obrovské: nielenže tento výraz nie je regulovaný FDA, ale neexistujú žiadne právne požiadavky na „prírodné“, keď sa týka opaľovacieho krému alebo iného druhu starostlivosti o pleť.

Zvyčajne, ak dostávate netoxický alebo prírodný opaľovací krém kvôli citlivej pokožke, získanie opaľovacích krémov na mineráli je vaša najlepšia stávka. “Presne tak zostanete v bezpečí.” Veľa krémov na opaľovanie, ktoré uvádzajú citlivú pokožku-majú tendenciu byť minerálne založené na mineráli. Spojte sa s alergiami, ktoré spôsobujú vyrážky, svrbenie alebo začervenanie, majú tendenciu byť chemické opaľovacie krémy, “uvádza Dr. Campbell.

Zamerané na útes alebo reef-bezpečné

Ak plánujete zasiahnuť tento rok v lete na pláži, je to skvelý koncept na nákup a využívať opaľovací krém, ktorý je priateľský k útesom (tiež nazývaný „bezpečný útes“). Potenciálne bruzdateľný opaľovací krém na tomto zozname, z väčšej časti „priateľské k útesom“ naznačuje opaľovací krém, ktorý nepotýka chemických ochranných prostriedkov. Takže áno, ak ste dodržiavali spolu, naznačuje to, že budete chcieť vybrať ten, v ktorom sú aktívne komponenty oxid zinočnatý alebo oxid titaničitý.

Výskumná štúdia z roku 2016, ktorú uskutočnila pracovná skupina pre životné prostredie (EWG), zistila, že „odhaduje sa 25 až 60 miliónov fliaš v hodnote chemikálií s opaľovacím krémom každý rok do oblastí koralových útesov“, čo môže spôsobiť vy bielenie koralov. Iné štúdie ukazujú, že jednou z primárnych zložiek chemických opaľovacích krémov, oxybenzón, je toxický a môže dokonca smrteľne poškodiť zdravie a zdravie koralových útesov.

To znamená, že porozumenie je obzvlášť dôležité, keď sa týka využívania výrobkov bezpečných útesov: veľa krémov na opaľovanie pozostáva z kombinácie minerálov, ako aj chemických zložiek. Teraz, keď ste viete, vždy nezabudnite skontrolovať štítok!

(Cez American Academy of Dermatology)

Nakoniec je to skvelý koncept rutinného rutinného vyšetrenia s dermatológom ako preventívnym určovaním proti rakovine kože – bez ohľadu na to, či ste si pozorovali akýkoľvek typ nových, podivných alebo meniacich krtkov.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie nesmiete využívať na diagnostiku alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Kimia Madani

Kimia Madani je editorkou spoločnosti Fitbit, ako aj nadšenca všetkých wellness. Medzi ďalšie entuziazmy patria náhodné tanečné večierky, chladná káva, prehliadanie využívaných kníhkupectiev, ako aj výroba materiálu, ktoré upravujú životy ľudí k lepšiemu. Keď nevykonáva blog v spoločnosti Fitbit, cestuje alebo plánuje svoje ďalšie dobrodružstvo, Kimia robí hektickú jogu, zhromažďuje kryštály, ako aj dostane kroky, zatiaľ čo trekking na pulzujúce kopce San Francisca.

Leave a Reply

Your email address will not be published.