, ak niečo nechutí sladko, pravdepodobne nemá vysoký obsah cukru, však? Nie vždy. Veľa potravín je naložených nádhernými vecami, ako aj nielen zjavnými, ako sú nealkoholické nápoje, matné obilniny, ako aj cukrovinky. Nielenže dodáva sladkosť-tantalizujúcu chuť, cukor tiež pomáha spracované potraviny zostať čerstvé dlhšie, vyvážiť kyslosť, cítiť sa skvele v našich ústach, ako aj vyzerať dobre-čo znamená, že môže skončiť v niektorých dosť nezvyčajných (a v tomto prípade môže skončiť , slané!) Miesta.

Ak sledujete príjem cukru (World Health and Wellness Organization odporúča konzumovať nič viac ako 6 čajových lyžičiek (25 gramov) cukru za deň), všetky tie záludné úžasné veci sa môžu sčítať – rýchle! V skutočnosti typický Američan zje 22 čajových lyžičiek pridaného cukru denne a väčšina ani neuznáva, odkiaľ cukor pochádza. Aby ste zabránili v tom, aby ste skončili, že ste štatistikou, tu je sedem typických miest pridaných cukru, ktoré sa radi skrývajú.

1. hovädzie mäso

Myslíte si, že jete zdravé občerstvenie s vysokým obsahom bielkovín? Verte znova! Jeden vrecko hovädzieho trhania bežne obsahuje 8 čajových lyžičiek (32 gramov) cukru. Existujú možnosti, ktoré zanechávajú úžasné veci zo zoznamu ingrediencií, budete ich však musieť loviť v obchodoch so špeciálnymi potravinami alebo ich získať online.

2. Konzervované pečené fazule

Tretím a štvrtými ingredienciami uvedenými na väčšine plechoviek pečených fazúľ sú hnedý cukor a cukor, takže tu žiadne prekvapenia. To, čo však možno nepoznáte, je veľkosť servírovania má obrovský vplyv na váš príjem – iba jedna šálka pečených fazule dodáva okolo 7 čajových lyžičiek (28 gramov) cukru. Čo znamená, že ak jete celú plechovku, budete oveľa viac ako trojnásobok odporúčaného každodenného príjmu cukru.

3. Mrazené jedlá

V závislosti od entrée, ako aj od všetkých druhov omáčok, ktoré môžu byť zahrnuté, sa tam môže skutočne dostať cukor v týchto mrazivých škatuliach. Rovnako ako neverte, že sa rozhodnete pre „zdravšiu“ možnosť, znamená to, že bude mať nižší cukor – tieto jedlá sa môžu stále vyhodnotiť na statných 7 čajových lyžičkách (28 gramoch) cukru.

4. paradajková polievka

Znižujte upokojujúcu šálku paradajkovej polievky a pravdepodobne budete jesť celodenný cukor – 6 čajových lyžičiek (24 gramov). Rovnako ako nižšie odrody sodíka majú tendenciu byť ešte vyššie v cukre, aby nahradili posun v chuti. Vyberte kondenzovanú polievku zriedenú vodou a môžete cukor rozrezať na polovicu.

5. Fľaškové omáčky

Iba kotúč vašej typickej omáčky alebo korenia môže pridať silu cukru-v 2-tablesporánovej porcii môže existovať až 6 čajových lyžičiek (24 gramov) cukru! Úžasné orientálne omáčky, ako je slivka, nádherné chilli, Hoisin, ako aj úžasné aj kyslé, majú tendenciu byť najhoršími páchateľmi, avšak Teriyaki, ako aj BBQ nie sú pozadu. Rovnako ako neustále prominentný kečup rýchlo sa pridáva, takže nezabudnite sledovať veľkosti porcií.

6. Šalátový dresing

Kedy ste naposledy využili iba odporúčané 2 polievkové lyžice šalátového dresingu? Dvakrát budete veriť tomu, koľko nalievate teraz, keď rozumiete jednej porcii, môže byť ekvivalentom posypania 2 čajových lyžičiek (8 gramov) cukru na tanieri zelene. Keď už hovoríme o šalátoch, tieto ponuky s deli pripravenými na registráciu, ako napríklad Cole Slaw, sa bežne zabrzdia v toľkých obliekaniach, že môžu dosiahnuť až 6 čajových lyžičiek cukru na porciu. Skúste si vyrobiť vlastný obliekanie a namiesto toho získať vrecia kapusty vopred vopred vopred.

7. chlieb

Všimli ste si niekedy, že sa zdá, že nejaké bochníky nikdy nestanú? Špecifické značky zabalia do každého plátku neuveriteľné 1 ¼ čajové lyžičky (5 gramov) cukru, zatiaľ čo iné úplne vynechávajú sladidlo. TAKY OBLASTI: Pred zakúpením bochníka vždy skontroloval štítok!

Kľúčom je vyplácať úroky na fakty výživy a zoznamy ingrediencií objavených v balení potravín. Zložky sú uvedené v zostupnom poradí, takže ak sa cukor objaví v jednom z prvých troch slotov, je najpravdepodobnejšie najlepšie nechať produkt na poličke obchodu, kde ste ho objavili, alebo sledujte veľkosť svojej časti.

Vyhýbate sa cukru v spracovaných potravinách? Pripojte sa k konverzácii nižšie!

Táto informácia je určená iba na akademické účely, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie nesmiete využívať na diagnostiku alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej fyzickej kondície sa vždy poraďte so svojím lekárom.

Tracy Morris

Tracy Morris je Fitbit’s Lead Nutritionist. S magisterským titulom v odbore výživy, ako aj dietetika v Južnej Afrike, je tiež austrálskou akreditovanou praktizujúcou dietetikov, ako aj celosvetovým členom Akadémie výživy, ako aj dietetiky v USA. Za posledných 20 rokov žil Tracy’s v piatich rôznych krajinách a inšpiroval ľudí na celom svete, aby boli zdraví. V súčasnosti žije v Austrálii Sunny Sydney, kde pomáha fanúšikom Fitbit na celom svetee Online ich najlepší život. Keď nepracuje, beží po svojich troch malých deťoch alebo praktizuje Pilates, môže byť objavená popíjajúca Pinot Noir s druhou polovicou, ktorá sleduje slnko.

Leave a Reply

Your email address will not be published.