od Matta Weik

Mnohí z vás už pravdepodobne vedia, aký prospešný môže byť penový valček na pomoc pri bolesti alebo tesných svaloch. Ako už bolo povedané, je tu jedna oblasť, ktorú vidím, ako sa niektorí ľudia penajú, ktorej sa treba akýmkoľvek spôsobom vyhnúť – nižšou chrbtom.

Čo sa valí pena?
Technika valcovania peny sa používa na uvoľnenie tesných svalov a pomoc pri procese obnovy. Pomáha tiež zlepšovať prietok krvi, aby sa zvýšilo zdravie tkanív. Oveľa viac vedeckého pojmu pre penové valcovanie je samo-myofasciálne prepustenie, ale je to jednoducho spôsob, ako masírovať vaše telo bez potreby inej osoby. To sa dá vyrobiť z vecí, ako je penový valec alebo lakrosová guľa. Prostredníctvom použitia penového valca ste schopní zasiahnuť určité body tela, ktoré spôsobujú nepohodlie, ako sú bolestivé svaly alebo „uzly“.

Veľa ľudí si neuvedomuje, že valcovanie peny nie je to, čo by sa považovalo za „pohodlné“. S uvoľňovaním myofasciálneho prepustenia je určitý stupeň bolesti. Nepovažoval by som to za intenzívnu bolesť, ale spôsobí to, že sa trochu rozbehnete, ak narazíte na skutočne tesné miesto v tkanive alebo skutočný uzol vo svale. Jednoducho sa musíte neustále pohybovať na mieste, aby ste pomohli uvoľniť sval alebo pomôcť uvoľniť uzol, aby ste dosiahli úľavu. Keď všetci povedali a urobili, budete cítiť zjavný rozdiel. Ak je z nejakého dôvodu bolesť, keď je pena valcovateľná, neznesiteľná, prerušite použitie, pretože by ste mohli mať zranenie, ktoré musí lekár vidieť.

Bolesti dolnej časti chrbta
Keď sa týka spodnej časti chrbta, táto oblasť sa javí ako bežné miesto pre ľudí spomenúť bolesť. Nie každý však môže určiť, odkiaľ táto bolesť prichádza alebo dokonca ako ju napraviť. Veľa sa domnieva, že je to kvôli tomu, že svaly v dolnej časti chrbta sú bolestivé alebo napnuté pred nadmerným používaním alebo zraneniami (a často dokonca každodennými činnosťami, ako je napríklad ohýbanie sa z bokov, a nie z nôh). Bolesť môže byť kdekoľvek od nudných po pravicové oslabenie. Odpoveď však nie je penový valček. V skutočnosti môže použitie penového valca priamo na dolnej časti chrbta navyše poškodiť sval alebo chrbticu, ak odtiaľto pramení bolesť.

Na rozdiel od iných oblastí tela je spodná časť chrbta (konkrétne bedrové stavce) úplne náchylná k zraneniu z penového valca v dôsledku polohy, do ktorej vloží vašu chrbticu. Keď sa pozriete na hornú časť chrbta, poskytuje to najlepší stabilný základ v dôsledku množstva svalov obklopujúcich oblasť a chrbticu. Máte lats, ako aj hrudné kosti a kosti, ako je vaša lopatka, ktorá chráni chrbticu pred zranením pri valcovaní peny. Dole v bedrovej časti chrbta máte veľmi malú ochranu, vďaka čomu je veľmi nestabilná platforma – nehovoriac o zakrivení bedrovej sekcie chrbta, nie je ťažké úspešne sa hodiť.

Pretože bedrová má spätné zakrivenie, prirodzená obrana tela, keď pena, ktorá varí do spodnej časti chrbta, má napätie všetkých svalov jadra, aby sa zaistila spodná časť chrbta. Zahŕňa to zapojenie ABS a jadra, ktoré nikdy neumožňuje svaly spodnej časti chrbta, aby sa úplne uvoľnili – čo je bezcenné (rovnako ako nebezpečné), aby pena prevrátila oblasť.

Ako vyliečiť bolesť chrbta?
Pri nákupe, aby ste vyriešili problém, musíte zistiť, že príčina bolesti alebo nepohodlia. Je to problém s držaním tela, ktorý spôsobuje bolesť v dolnej časti chrbta? Základnou opravou je venovať bližšiu pozornosť svojej držaniu tela pri státí a sedení. Dokonca by ste mohli nechať skontrolovať svoju pozíciu, keď budete nabudúce v ordinácii lekára, aby ste sa uistili, že nemáte stav, ako je skolióza, kyfóza alebo hyperlordóza, kde máte nepravidelné zakrivenie chrbtice. Možno sa budete chcieť pozrieť aj na to, ako spíte v noci a na akej pozícii ležíte. V závislosti od vášho typu matraca by to mohlo vložiť dolnú časť chrbta do ohrozenej polohy, čo by spôsobilo zjavnú bolesť pri horeu.

Ďalšou oblasťou, na ktorú sa musíte pozrieť, kde môžete použiť penový valček, by boli vaše hamstringy. Veľa ľudí si neuvedomuje, že ak je to váš dolný chrbát pevne, mohlo by to byť spôsobené tým, že vaše hamstringy sú tesné, pretože sa priviažu spolu v panve. Keď sú hamstringy pevné a ťahá sa za panvu, samotná panva sa môže mierne posunúť, čo spôsobí, že vytiahne vaše svaly dolnej časti chrbta. Natiahnutie a pena, ktorá sa pohybuje vašim hamstringom, by bolo skvelým prvým miestom riešenia problémov, ak máte dobré držanie tela.

Bohužiaľ, existujú prípady, keď by váš disk mohol byť herniovaný alebo vydutý a môže spôsobiť stlačený nerv alebo že samotný disk by mohol degenerovať. Ak je to v prípade niektorého z týchto problémov, operácia môže byť jediným spôsobom, ako zmierniť vašu bolesť. Niektorí lekári môžu predpísať lieky na riešenie bolesti, ak to nie je závažné, zatiaľ čo iní by mohli odporučiť fyzickú terapiu. Ale opäť, ak všetky tieto liečby nepomáhajú s bolesťou, ísť pod nôž môže byť jediným spôsobom, ako je problém. To môže byť drahý a bolestil Spracovanie medzi samotnou operáciou a potenciálnou fyzickou terapiou potrebnou potom, aby sa vaša mobilita a flexibilita vrátili späť.

Leave a Reply

Your email address will not be published.