kulturistiku guru, ktorý v Montreale náhle prechádza

Aj keď mal 85 rokov, prechod Ben Weidera prichádza ako šok do sveta v kulturistike. Zomrel v zdravotníckom zariadení v Montreale so skrytou chorobou. Len pred niekoľkými krátkymi týždňami stál Weider na pódiu Mr. Olympia, ktorý korunoval Dexter Jackson v Las Vegas.

Legenda o pomoci pri premene kulturistiky na fenomén fyzickej zdatnosti okolo sveta, Ben Weider zomrel cez noc v nemocnici v Montreale, bola odhalená v sobotu.

Mal 85 rokov.

Weider, ako aj jeho starší súrodenec Joe založil v roku 1940 celosvetovú federáciu budovy tela a strávil šesť desaťročí propagáciou športu, keď bol „odhalený“ ako „okrajová aktivita“, podľa vyhlásenia Weider Health and Wellness, ako aj wellness, ako aj wellness, ako aj wellness, ako aj wellness, ako aj wellness Fitnes.

“Začiatkom v roku 1947 Ben cestoval po svete a propagoval svoj šport, organizoval výstavy, ako aj konkurenčné udalosti,” uviedla.

“Na vrchole napätia v chladnej vojne sa v vtedajšom sovietskom únii, ako aj komunistickej Číne, súdil športových predstaviteľov militantne protizápadných režimov,” dodala.

Súrodenci zriadili strediská fyzickej fitness, ponúkli zariadenia na vzpriamenie hmotnosti, ako aj propagované výživové doplnky pre staviteľov tela.

Ben Weider tiež tlačil na budovanie tela na olympijských hrách, avšak v roku 1998 dosiahol iba dočasný stav.

Za jeho úsilie získal Weider v roku 1975 nákup Kanady, najväčšej súkromnej česť krajiny a neskôr sa neskôr stal policajtom.

Rovnako spoluautorom jednej z najpredávanejších historických kníh o Neapoleanovi, ktorý mu získal francúzsku čestnú légiu za svoju vyšetrovaciu prácu voči smrti francúzskeho vodcu.

Budúci týždeň sa má zbierka jeho napoleonských artefaktov odhaliť v dlhodobej galérii v Montrealskom múzeu výtvarných umení.

Pohreb je na pondelok v Montreale. Weider prežil jeho manžel Huguette Derouin, ako aj ich traja synovia, Louis, Eric a Mark.

Čítajte oveľa viac tu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.