v historickom kroku v bojovom športovom usmernení. Prvá výnimka terapeutického použitia („Ut“) bola schválená atletická komisia so sídlom v USA pre konkurenčné lekárske používanie kanabisu. veteránovi UFC Elias Theodorou.

Minulý rok získal Theodorou utknutie lekárskeho kanabisu od Britskej atletickej komisie v Kolumbii. Tento ut bol opäť schválený v roku 2021 av marci Theodorou súťažil bez výskytu a vyhral v vôbec prvom zápase s kanabisom Ut. Začiatkom tohto týždňa sa Theodorou podarilo získať podobné utknutia z kancelárie Colorado Office of Blave Sports. Je to prvýkrát, čo americká bojová športová komisia schválila kanabis utknutím.

Tony Cummings, riaditeľ Úradu bojových športov v Colorade, vykonal starostlivé preskúmanie lekárskeho zázemia pána Theodorou a dospel k záveru, že spĺňa potrebný test na lekársku výnimku.

Colorado aj BC používajú štandardy svetovej antidopingovej agentúry („WADA“), keď sa týka zakázaných látok a udeľovania UU. Tieto normy tiež prijíma aj veľa ďalších atletických provízií.

Podľa štandardov WADA je kanabis zakázaný iba v konkurencii. Toto sa považuje za viac ako 150 nanogramov na milimeter kanabinoidov zo vzorky odobratej počas konkurenčného okna. Každý, kto presahuje tento prah, sa považuje za používateľa v konkurencii, aj keď nie je nijakým spôsobom narušený. Problém, najmä pre pravidelných lekárskych používateľov kanabisu, je, že táto prahová hodnota môže byť prekročená, aj keď sa použitie preruší veľa dní pred oknom v konkurencii. To ponecháva používateľom možnosť buď hľadať ut alebo potrebovať dobre prerušiť svoj liek vo vývoji, aby neboli označení ako zub.

Mať grant Komisie založenej v USA A Ut je významným krokom k prechodu k oveľa rozumnejšiemu zaobchádzaniu s kanabisom. Samotné WADA teraz zaobchádza s kanabisom inak od mnohých ďalších zakázaných drog, ktoré označujú „podstatu zneužívania“ namiesto skutočného drog na zvyšovanie výkonu a dáva používateľom porušenie ich politiky ľahší trest za priestupky z kanabisu. Súkromný antipingový partner UFC, USADA, podobne prijal tento ľahší postoj. Teraz, s avenue pre Ut’s v Spojených štátoch a Kanade, majú lekári navyše k dispozícii možnosti.

Je nevyhnutné poznamenať, že utrpenie na konkurenčné použitie konope nie je licenciou na súťaženie postihnutia. Každý bojovník narušený konkurenciou, či už ide o kanabis alebo inú látku, by sa nesmú konkurovať. Ut je jednoducho bezpečné, že lekársky užívateľ môže potešiť, keď vedel, že sa nenájde v rozpore s politikami proti dopingu, ak ich konkurenčné kanabinoidy prekročia prípustné prahové hodnoty.

Veľa kreditných skóre je spôsobené Theodorou za jeho neustálu obhajobu za spravodlivé zaobchádzanie s používateľmi lekárskeho kanabisu, Athletic Commission BC Atletic Commission za poskytnutie vôbec prvého utrpenia pre lekársky kanabis v profesionálnych bojových športoch a Tony Cummings of Colorado’s Office of Combat Sports na opakovanie tohto výsledok po prvýkrát v Spojených štátoch. Spoločnosť Macisaac & Company bola potešená, že sa podieľala na pomoci Theodorou dosiahnuť tieto bojové športové legálne precedens.

Ak vás o túto tému zaujíma oveľa viac, je niekoľko rýchlych odkazov na ďalší nedávny vývoj kanabisu v bojových športoch vrátane krátkeho vysvetľujúceho videa, ktorý si uvedie, ako práca spoločnosti Cannabis Ul podľa štandardov WADA:

Časť 1 – Liečba marihuany podľa zoznamu zakázaných WADA

Časť 2- Wada Ul je vysvetlený pre lekársku marihuanu

ABC odporúča ľahšie sankcie kanabisu

Wada vytvára kategóriu „Lázy zneužívania“ pre antiping

MMA sa vrátila do Kanady s historickým kanabisom Ut.

Základná oprava pre bojové športy a kanabis

Elias Theodorou schválil prvú maturitu MMA Cannabis Terapeutic Exemption

„Látky zneužívania“ upravené podľa UFC/USADA pri zákaze konkurencie

Florida odstraňuje kanabis ako zakázanú látku v bojových športoch

Prvý profesionálny športovec na bezpečnú výnimku z lekárskeho kanabisu v Spojených štátoch

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

MMA sa vrátila do Kanady s historickým kanabisom Ut v Placecemarchu 15, 2021
Elias Theodorou schválil vôbec prvý MMA Cannabis Terapeutic Esmpood February Február 18, 2020 s 2 pripomienkami
Kanabis pre bojovníkov časť 2 – terapeutické použitie výnimky 23, 2021

Leave a Reply

Your email address will not be published.