od Matta Weik

Vedeli ste po tom, čo vyzerá ako večnosť, a váš žalúdok vám hovorí, že by ste v ňom mali čoskoro niečo. Zdá sa, že výlet trvá dlhšie, ako sa očakávalo, a budete potrebovať rýchle jedlo, ak sa chcete dostať do cieľa včas. Ťažká premávka vás má za harmonogramom, ale váš žalúdok vrčí ako Pitbull, ktorý práve zamkli oči s domácim votrelcom. Nemáte čas sadnúť si v reštaurácii a určite nechcete rýchle občerstvenie. Tak čo robíš? Zastavte sa na benzínovej stanici a získajte hotdog a vrece hranoliek? V skutočnosti je to čiastočne správne – jednoducho preskočte každú položku potravín, o ktorej sa práve diskutovalo, a sledujte, kde si to vyberieme.

Potiahnite na najbližšiu čerpaciu stanicu a choďte na prechádzku. Som pripravený staviť sa, že každá benzínová stanica, v ktorej sa zastavíte, bude mať nižšie tri vynikajúce možnosti, ktoré by ste mali určite zvážiť nákup v štipke. Najlepšou možnosťou by bolo zabaliť zdravé občerstvenie na cestu, ale neplánovali ste tak ďaleko vpred, ani ste si nemysleli, že by premávka bola nárazníkom na nárazník mnohých z vašich ciest. Preto použite tri možnosti uvedené nižšie ako svoju úspornú milosť počas svojej cesty.

1. Proteínové tyče

Aj keď nie všetky proteínové tyče sú vytvorené rovnocenné, je možné povedať, že ak chcete rozdrviť hlad, je to úžasný spôsob, ako to urobiť. Do tejto kategórie by som hodil skutočne tri rôzne bary. Máte bielkovinové tyčinky, výživové tyčinky a tyče na náhradu jedla.

Proteínové tyče budú mať zvyčajne dobré množstvo bielkovín, pričom sú v tukoch a sacharidoch mierne. Výživové tyče budú mať nižší obsah bielkovín a mierne až vysoké množstvo uhľohydrátov. V neposlednom rade by to boli vaše bary s výmenou jedla. Poskytnú vám okolo 400 kalórií a majú vysoký obsah bielkovín, uhľohydrátov a tukov. Mnohokrát nie sú bary na výmenu jedla najlepšou voľbou a sú plné strašných zdrojov sacharidov/tukov.

Celkovo si však musíte byť vedomí výživových výrobkov – veľa proteínových tyčí je maskovaných ako cukrovinky a ak sa nevenujete pozornosti, môžete skončiť oveľa viac cukru a tuku (nezdravý tuk), ako ste chceli. Ak zistíte, že bielkovinová tyčinka, ktorú ste si vybrali, je plná cukrov a tukov, položte ju späť na poličku a hľadajte lepšiu alternatívu. Ak je to najlepšie, čo nájdete, potom zvážte jednu z ďalších možností nižšie. Mnoho proteínových tyčí, ktoré nájdete na čerpacích staniciach, bude mať kdekoľvek od 10 g do 40 g bielkovín. Nájdite ten, ktorý pre vás znie príťažlivo a chutne, ale stále vám umožňuje zasiahnuť makra na deň.

2. hovädzie mäso

Táto možnosť Get and Go je úžasná pre ľudí, ktorí chcú so svojimi makrami zostať nízko sacharidov alebo nízko tuk. Hovädzie trhané je bostované bielkovinami, ale pred tým, ako ho zjazvím, musíte sa pozrieť na štítok. Skontrolujte, či nie sú štítok dusičnany, MSG a neuveriteľne vysoké hladiny sodíka. Ak vidíte niektorú z nich, pozrite sa na ostatné trhavé možnosti alebo vyberte inú položku z tohto zoznamu.

Zatiaľ čo hovädzie mäso Jerky uspokojí váš hlad a dá vám oveľa viac bielkovín vo vašej strave, ak je vybraná nesprávna značka, môžete sa cítiť nafúknutí z dôvodu zadržiavania vody – ktoré sa objavia nadmerným množstvom sodíka nájdeného v niektorých trhajúcich výrobkoch. To nie je dobrý pocit, keď ste za volantom niekoľko hodín.

3. Trail Mix

Existuje niekoľko odrôd trasových zmesí, ktoré nájdete na čerpacích staniciach v štipke, ale nie všetky sú dobré výbery, ak sa snažíte pozrieť, čo jete. Podobne ako v prípade bielkovín, máte nejaké skutočne úžasné možnosti, z ktorých si môžete vybrať, a potom máte nejaké hrozné možnosti, vďaka ktorým sa budete cítiť nepríjemne po jedle a dokonca aj o havárii neskôr v dôsledku obsahu cukru.

Nahliadnite na štítok a pozrite sa na ingrediencie. Ak nájdete kusy cukroviniek alebo praclíky, zvyčajne chcete túto položku vrátiť späť. Zanechajú vám nežiaduce cukry a tuky. Vyhľadajte zmesi chodníkov, ktoré im nemajú pridané cukry a sú pozostávajúce z orechov a sušeného ovocia. Bude to vaša najlepšia voľba, ak ich nájdete. Tento štýl mixu chodníkov vám poskytne bielkoviny, vlákniny a zdravé tuky, ale pred vdýchnutím celej tašky sa uistite, že ste skontrolovali veľkosť porcie, pretože by to mohlo byť viac porcií bez toho, aby ste o tom premýšľali.

Leave a Reply

Your email address will not be published.